BİZ KİMİZ?

Kurucumuz, Gülhane Askeri Tıp Akademisi, Deney Hayvanları Kısım Amiri olarak çalışmış; bakım, besleme, üretim, konularda faaliyet göstermiştir. Bu yıllarda Uthrect Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde deney hayvanları konusunda eğitim almıştır. Aynı yerde L.F.M. Van Zupthen ile tanışmış yazarın ’Principles Of Laboratory Animal Science ‘adlı kitabını 2003 yılında Türkçe'ye ‘ Laboratuvar Hayvanları Bilimin Temel İlkeleri’ olarak çevirmiştir. 2008 yılında Avrupa Birliği Cost Projesi yürütücülüğü yapmıştır. Deney hayvanları sertifika kursları düzenlemiş, Bilimsel derneklerle laparoskopi kursları, deney hayvanları modelleri kursları düzenlemiştir.

Emekli olduktan sonra ‘Laboratuvar Hayvanları Bilimi derneğinde, birçok üniteye inceleme gezileri düzenleyerek ünitelerin sorunlarının çözümlerine yardımcı olmuştur.
Laboratuvar hayvanları yemleriyle sorunları araştırma yemlerindeki eksiklikleri çalışma dönemi boyunca çok hissetmiştir. Deney hayvanları yemlerindeki sorunlar ve Araştırma yemlerindeki eksiklikleri gidermek için 2015 yılında ARDEN ARAŞTIRMA & DENEY Firmasını kurmuştur. Firmamız kuruluşundan itibaren sorunlarla uğraşmış ve büyük bir çoğunluğunda çözümlere KOSGEB proje desteği ile ulaşmıştır. Bu ürünlerini de siz saygıdeğer araştırmacıların hizmetine sunmaktan gurur duyarız.

 

Laboratuvar Hayvanları Bilimin Temel İlkeleri

©2021 Arden Araştırma ve Deney
⚡ by Scroll2Top